Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 24.09.2018 11:59

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vabapidamisel hobune talli
PostitusPostitatud: 25.11.2014 17:47 
Eemal
moderaator

No minu jaoks üsna esmakordne kogemus nüüd. Mul on kaks hobust, üks neist ca kolm aastat vabapidamisel elanud, teine eelmise omaniku käes oli talvel tallis (täpset režiimi pole uurinud). Kevadel kolisin nad koju, suvel said olla karjamaal/varjualuses. Kuna meil siin üsna tuuline ning lage väli, siis otsustasime kohe, et hakkavad kehvematel perioodidel öösel sees (boksis) olema.

Siit küsimus:
Milleks peaksin valmis olema, st millised on teie kogemused? Käisite öösel tallikontrollis? Kindlasti mainin ka ära, et tall on vanast ehitusest nö ümber kohandatud ning enne hobuseid seal sees ei ole elanud (nö hobuselõhna ei ole :P )

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Vabapidamisel hobune talli
PostitusPostitatud: 25.11.2014 20:07 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Ma polnud sellises olukorras, kuid vabas looduses elav täkk Hannes pidi köigepealt üksi varjualuses elama, ja sellest ma järeldaksin nii möndagi. Möned ideed mul ikkagi on:

1. ära pane neid eraldi boksi, kui nad on karjamaal koos olnud. Koos on ikka parem ja kindlam tunne.
2. hääääästi palju heina, et igavaks ei hakka
3. mina (kanaema) käiks küll esimestel öödel 2-3 x kontrollimas...
4. jousööta natuke vähemaks, hobused on ju harjunud sellega, et liikuvad pidevalt
5. vaata, et saad päeval ikka välja lubada, mitu päeva järjest tallis ei ole ikka hea lahendus.
6. kontrolli, kuidas nad ennast tunnevad tallis - mul oli kunagi üks mära, kes talvel oli ainult varjualuses, ei liikunud millimeetrigi välja, eks ta otsustas ise, kas vabapidamine talle sobib. Aga kui mul "patsiendid" olid, keda oleks pidanud sees hoida, siis oli tihtipeal paha lugu, et laamendasid nii jöhkralt (ka koos söbraga), et oli targem neid välja lasta...

Oma silm on kuningas - nagu öeldakse. Ja ma loodan, et Sa natuke liiga pabistad. Nagu mina oma Hannesega. Esimene öö ta kutsus mind lausa mitu korda välja (hirnus), teine öö oli juba super ja 3. päev lasin ta lahti. Tänapäevani ei mingi probleemid temaga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 25.11.2014 21:54 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ute on kõik peamiselt ära õelnud.

Ma omalt poolt lisaks, et esialgu tallis olemist võiks katsetada päevasel ajal ja lühemat perioodi. Et kui kukub väga lõhkuma ja laamendama siis saad ikkagi välja lasta. Kui on valida kas on rahulikult aga õues või lõhub ja laamendab siis mina puht hobuse turvalisuse nimel teda puuri ei pistaks. Mõni hobune vajab talliga harjumiseks pikemat aga, teine ei tee sellest vähimatki probleemi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 25.11.2014 22:09 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Roki98 kirjutas:
Ute on kõik peamiselt ära õelnud.

:lill:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.11.2014 12:02 
Eemal
moderaator

Eile said hobused talli, traavel tundis ennast ... nagu kodus. Talle see 24/7 õuespidamine väga ei sobinudki, ka vihmaga istus ainult varju all ja käis vett joomas jooksuga. Teine hobune oli alul üsna rahutu, kuid lõhkuma keegi ei hakanud ning otsustasin, et jätan kohe ka ööseks sisse. Öösel käisin ikka kontrollimas - rahu ja vaikus. Hommikul tervitati mind uniste silmade ja saepuruste kõhualustega. Heinagi oli hommikuks veel alles(ma ikka panin koormad, ka juba päeval, kui harjutasime). Õue saavad nad ikka iga päev ja püüan kogu valge aja neid väljas hoida (kui just päris koerailm ei ole).

Nii et nagu ikka, olen nii laste kui loomade suhtes kanaema, kes alati üleliia pabistab ja kontrollib. :P

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.11.2014 15:49 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Aga siis on ju köik super!!! :lill:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ]