Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 24.09.2018 11:15

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kaks täkku koos?
PostitusPostitatud: 10.11.2015 1:33 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

mhobused kirjutas:
Oleks soov traavli ruunale või täkule. Hobune peab olema terve ja vaktsineeritud. Vanus võiks jâäda 4-8aasta vahele. Oleks hea, kui hobune käiks sadulas. Seltsiliseks oleks talle kolmene täkk.
Kui kellelgi on pakkuda säherdune hobune, siis palun saata lisainfo ja pilt siia postkasti. :D

2 täkud koos, noh, edu :lill:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: O: traavli ruuna/täku
PostitusPostitatud: 10.11.2015 8:43 
Eemal
kasutaja

Ute, ei ole vaja kohe hakata tümitama. Ma olen varemgi kahte täkku pidanud, pole probleeme olnud.
Ja vajadusel ruunamine ei tohiks olla ju suurem teadus, kui helistada arstile ja vajadusel hobune kohale viia.

Kas teemat oleks võimalik lukku panna, et ebavajalikud kommentaarid jääksid ära? :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10.11.2015 8:56 
Eemal
kasutaja

Ute ära ole loll palun...Looduses on samuti poissmeeste karjad ja hobused pole välja surnud! Jõudu jaksu leidmisel. Parem täkk koos teise täkuga või ruunaga, kui üksi kuskil kopitamas.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10.11.2015 9:48 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Elbeke20 kirjutas:
Ute ära ole loll palun...Looduses on samuti poissmeeste karjad ja hobused pole välja surnud!

Looduses... see on tore muinasjutumaa, onju?

1. looduses täkud sünnivad suurema hobuse grupi ehk karja ja sealse reeglistikuga saavad suuremaks kasvades tuttavaks ning leiavad oma koha.
2. looduses on samuti ema olemas, kes algul kaitseb oma varsa
3. looduses pekstakse uus-tulnukad mitte harva poolsurnuks, ülejäänud teeb siis lövi ära.
4. looduses sünnivad 90 % täkud lihtsalt et lövidele toiduks olla.
5. looduses sattuvad hobused kokku, kellel on sarnane konditsioon vastavalt tingimustele, mitte väga erineva genofondiga loomad.
6. looduses pole traavlid olemas.

Kui ühele täkule teist viia, peab sellega arvestada, et nende hormoonid vöivad asi ohtlikuks viia ennem kui ruunamisele läheb. Isegi siis, kui omanik on kogenud - täkud ei ole sellest tavaliselt huvitatud.

(muidugi olen jube kade ja kole inimene, kes ei salli, et ühelgi inimesel vöivad üldse hobused olla :kiiver: )

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10.11.2015 11:31 
Eemal
kasutaja

Kallis Ute!

Esiteks hobune saab hea kodu (kes hobuse müügist huvitatud on, saab selles ka ise veenduda), kaer ja hein on korralik, lisaks mineraalid. Seltsiliseks saab talle 3-aastane täkk, kes läheb ilmselt juba ise ruunamisele.
Teiseks hobustele on suur koppel ja korralikud suured boksid, kolmandaks hobusega tegeletakse igapäev.
Neljandaks, ma arvan, et on parem, kui mul on poisid, mitte mära ja täkk, sest viimane, mida ma tahan, on olla mingisugune ristandite ''aretaja''.

Minu soov on pakkuda hobusele väga hea kodu, aga hetkel mulle tundub, et ma ei tohiks üldse hobuseid pidada. :kiiver:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10.11.2015 12:05 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

mhobused kirjutas:
Kallis Ute!

Esiteks hobune saab hea kodu (kes hobuse müügist huvitatud on, saab selles ka ise veenduda), kaer ja hein on korralik, lisaks mineraalid. Seltsiliseks saab talle 3-aastane täkk, kes läheb ilmselt juba ise ruunamisele.
Teiseks hobustele on suur koppel ja korralikud suured boksid, kolmandaks hobusega tegeletakse igapäev.

Ma pole ühegi sönaga öelnud, et Teil oleks halvad tingimused vöi suhtumine paha vöi söötmisega probleem.

Lihtsalt ise täku pidajana tean öelda, et olemasolevale täkule (kes on oma kodu peremees) ühte teist täku juurde tuua vöib löppeda töesti köige halvemal moel. Seda ma ei soovitaks väga riskida. Muidugi vöib önneks minna - aga kui mitte (ja kahjuks see on töenäolisem), siis on väga, väga paha.

Kui praegune täkk niikuinii läheb kastreerimisele, siis on kergem, talle kaaslast leida.

Soovin edu! Mul üks rumal ruun pakkuda, aga ta pole ei mingil moel traavli moodi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10.11.2015 18:07 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Noored täkud saavad omavahel väga edukalt hakkama. Kui ei ole paaritanud ka siis veel paremini. Ka nii, et märad ninaall on.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11.11.2015 21:53 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ute Wohlrab kirjutas:
6. looduses pole traavlid olemas.

Näe, jälle pole traavel hobune. Seega ei saa neile ju ometi kehtida üksgi teistele hobustele kehtiv norm :D :D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.11.2015 16:22 
Eemal
kasutaja

mhobused"
kes läheb ilmselt juba ise ruunamisele!

Täkk läheb ise ruunmisele ? kas sa ADDRESSI ikka andsid kuhu minna :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Kaks täkku koos?
PostitusPostitatud: 22.11.2015 11:07 
Eemal
kasutaja

Antud lause on on sinu poolt küll kontekstist välja rebitud. Iga inimene saab aru, mis selle lausega mõeldud/öeldud sai.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 23.11.2015 13:49 
Eemal
foorumi toetaja 2014

mhobused kirjutas:
Ute, ei ole vaja kohe hakata tümitama. Ma olen varemgi kahte täkku pidanud, pole probleeme olnud.
Ja vajadusel ruunamine ei tohiks olla ju suurem teadus, kui helistada arstile ja vajadusel hobune kohale viia.

Kas teemat oleks võimalik lukku panna, et ebavajalikud kommentaarid jääksid ära? :)

Pole hullu, on võimalik igasuguseid kooslusi pidada - olen pidanud koos: 1mära, 1 ruun, 1 täkk - ja polnud mingit probleemi. Seda enam saavad 2 täkku omavahel ilma (märadeta) hakkama. :wink:

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid