Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 24.09.2018 11:10

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Hobuste söötmine
PostitusPostitatud: 15.03.2016 8:41 
Eemal
kasutaja

Tere!
Kuna hobused peagi koju tulemas, tahaksin paari asja küsida.

Hobused hakkavad aastaringselt öösiti tallis olema.Kui ma kooliajal nt pool seitse neid söödan, kas ma pean seda ka siis suvel pool seitse tegema või võin seda kellaaega muuta, nt kell 10?

Tänan iga abivalmi kommentaari eest!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Hobuste söötmine
PostitusPostitatud: 15.03.2016 10:45 
Eemal
foorumi toetaja 2014

Tore, et hobusepidajaid juurde tuleb! Hobused armastavad rutiini ja nende sisemine kell õpib kähku ära, millal on õige aeg talli tulla, või millal süüa antakse. Aga see ei tähenda, et Sa neid aegasid nihutada ei saaks. Eks ju ka päike ja päevavalgus õpetavad hobustele, et suvel saab kauem väljas olla. Kindlasti on parem, kui Sa neid söötmisaegu järk-järgult nihutad. Aga kui juhtub, et ühel päeval söödad kell seitse ja teisel mingil põhjusel alles kell kümme (näiteks - lähed teatrisse -:)), siis ei juhtu tegelikult ka midagi. Sind ehk vaadatakse veidi üllatunud pilguga. Meie hobused tulevad õhtuti kindlal ajal kopli väravasse ja ootavad, millal siis sisse ja maiuspalade juurde saab...Kui ma aga mingil põhjusel hilinen ja nad jäävad välja kauemaks, kui neile parasjagu meeldib - eriti veel siis, kui mingil põhjusel jääb sisse toomine pimeda peale - siis nad marsivad protesti märgiks kopli kõige kaugemasse nurka ja keelduvad sealt ise tulemast.
Meie üritame oktoobrist-aprillini hobuseid sööta umbes kella üheksa paiku. Mais-septembris hiljem, ja suvel on nad 24 tundi väljas (kuigi ka siis võtan ma nad korraks sisse, et veidi müslit-graanuleid pakkuda ja loomad üle vaadata, või siis toon putukate eest varju). Ning koplis on talvel hein kogu aeg ees ja kevadel-suvel kasvab rohi -:).
Enne õhtust söögikorda saab siis pabulad ära korjata, et ööseks asemed puhtamad oleks. Aga paljudes tallides on hakatud seda õhtust söötmist varasemaks nihutama - et tallitöötaja ka inimene ja tahab õhtule saada. Mulle isiklikult tundub, et see kell seitse on natuke vara, st hobused ahmivad oma õhtuse söögi juba enne kaheksat sisse ja on siis hommikuse söögini-välja minekuni 12 tundi söömata, mis kindlasti tõstab nende mao happelisust ja ei mõju nende tervisele ning seedimisele kuigi hästi.
Jõudu!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Hobuste söötmine
PostitusPostitatud: 17.03.2016 9:03 
Eemal
kasutaja

Hobuse magu on väike ja liikuva karjaloomana on hobune harjunud pidevalt sööma. Pikad söötmispausid mõjuvad tema seedimisele halvasti. Samuti armastab hobune rutiini- igapäevast söötmist enam-vähem samadel kellaaegadel.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid