Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 25.09.2018 13:03

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 49 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Boksikoha üür
PostitusPostitatud: 10.12.2009 22:26 
Eemal
foorumi toetaja 2010
Kasutaja avatar

Kindlasti saab ka väiksema raha eest kvaliteeti, seda juhul kui sul on õnne ja satud pisitalli, mida peab harrastuskorras keegi, kellel on piisavad teadmised ja soov ning võimalus neid rakendada. Selliseid kohti on ka olemas õnneks. Neist ei kuule palju, sest nad toiemtavad omaette ja nende vähesed kliendid on rahul ja ei liigu tallide vahel ringi.

Jõuame aga tagasi selleni, et on eeskätt hobuseomaniku suva olla informeeritud ja aru saada, mida tema hobune ja ta ise vajavad.

Pisike spikker esmavajaduste kohta, mida kontrollida

Puhas, ohutu (ohutusaspekte on palju, näiteks üllatas mind kunagi Timmo tallides üks talliosa, mis oli uskumatult kitsas ja seejuures vahekäiku avanevate ustega) ja tolmuvaba tallikeskkond, kus on võimalik teiste hobustega vähemalt silmsidet pidada (sotsiaalne suhtlemine on normaalse käitumise alustala).

Kvaliteetne sööt koresööda (hein, silo, põhk - küsi kas on kindel varustaja) näol, mida peaks olema söödavana ees vähemalt 18 tundi ööpäevas, parem kui 24.
Võimalus sööta hobusele täiendsöta vastavalt eale, soole, koormusele.
Puhta joogivee kättesaadavus 24/7

Hobune peab saama iga päev minimaalselt 4 tundi vabalt liikuda ja seda soovitatavalt vähemalt ühe liigikaaslasega suheldes. Täku puhul peaks jääma siiski silmside kasvõi mõne ruunaga kui kokku lasta ei saa. Koplid peavad olema ohutud ja ka pinnasele võiks pöörata tähelepanu.

Kindel tallireziim, millest peetakse igapäevaselt kinni ja millega on võimalik arvestada (see ei ole tähtis vabapidamise või poolvabapidamise korral, kus hobune ei tööta).

Veterinaarabi kättesaadavus (talliomanikul peaks olema vähemalt ühe veterinaariga kokkulepe erinevatele situatsioonidele reageerimise osas).

Esamaabivahendid inimesele ja hobusele peavad olema tallis avalikud ja kättesaadavad.

Siit edasi kui hobustega töödatakse ratsa, siis peaks olema ka ohutu ja kindlasti piiratud sõiduväljak.

Muudel teemadel ka

No Ute, vaata mina ei julenud hakatagi siin jutustama kaela peal istuvatest sadulatest, libisevatest rastmetest, räigetest suulistest, hobust vigastavatest sadulatest jne jne. Ma ei näe seda õnneks tavaliselt ja viimasel ajal väldin sellistesse kohtadesse sattumist - magan rahulikumalt.

Seda, et meil treeneri paberitega inimene harrastajana võistleda ei või, ma isegi ei teadnud. See kõlab veidralt ja esimesel võimalusel ma seda ka ratsaliidus uurin.

Jääb natuke arusaamatuks, mis on pistmist harrastusspordil ja laste õpetamisel.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 10.12.2009 22:54 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

nipi kirjutas:
No Ute, vaata mina ei julenud hakatagi siin jutustama kaela peal istuvatest sadulatest, libisevatest rastmetest, räigetest suulistest, hobust vigastavatest sadulatest jne jne. Ma ei näe seda õnneks tavaliselt ja viimasel ajal väldin sellistesse kohtadesse sattumist - magan rahulikumalt.

Vott mina ka. Sest ei saagi muuta mitte midagi. Ei saa. Raske uskuda, aga ei saa.

Lähen sobitan sadula - näen paar päeva hiljem pilt internetis: sadul kaelas. Nohpalunväga.

Kurb oli lihtsalt Hanno hüvastijätt: hobune, kellel just negatiivsed küljed ratsatallist oma jälgeid jätnud läks minema. Kas ma sain talle veel 2,5 ilusad aastad pakkuda?! Kui palju sai ta seda veel nautida?! Ja kurb, et täpselt nii läheb edasi: 2 aastased "koolitusele", 3 aastasena hüppetrenni, tunnikana oma 4, 5, 6 tundi päeval "tööl". Kannused, stekk, libisevad. Ja nädalalöpudel vöistlused... Kurb elu. Lihtsalt kurb elu.

Ma vist mitte kunagi enam ei vötta hobust, kes minu juures oma pensionipölve nautida saab. Hüvasti jätta on liiga raske.

Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18.10.2013 10:48 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kraabin siin vana teema üles ja tunnen huvi, kas aastatega on muutusi märgata? Mis tallid ennast parandanud on, mis tallid halvemuse poole liikunud ja mis on hinnad nüüdseks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18.10.2013 11:00 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

vöibolla isegi targem uut teemat tösta? Huvitav küsimus igastahes, ma pole üldse enam silm selle peal hoidnud, kuidas on tase, ka rahaline...

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 49 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid