Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 17.10.2017 22:34

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Noor hobune
PostitusPostitatud: 11.10.2016 16:04 
Eemal
kasutaja

Tere kõigile!
Minu küsimus on nendele, kes on ostnud hiljuti noore hobuse/sälu/varsa või omavad juba. Sooviksin teada, et mis on noore hobuse ostmise/omamise plussid ja miinused? Ning mida Te ostsite esimeste asjadena varustusest, nagu mida osta ennem jne?
Päikest! :lill:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Noor hobune
PostitusPostitatud: 15.10.2016 15:25 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ma ütleks, et, kui sa pead küsima plusse ja miinuseid noore hobuse ostu kohta siis on hobuse ostuks veel vara.

Varustust võib/ saab küll ette osta. Vähemalt osaliselt.
Kui sa veel ei tea täpselt millist hobust tahad siis universaalsed asjad, mille puhul pole hobuse suurus oluline oleks järgmised:
igasugused nöörid, korde (see on selline asi mida sageli üldse vaja ei lähe, aga olemas võiks olla), harjad, kammid, kabjakonksud, valtrapid, jalused, jaluserihmad, ämbrid.

Kui tead ka mis suuruses hobust endale tahad siis võib osta ka selliseid asju mille puhul suurus rohkem või vähem rolli mängib. Ise olen ostnud asju väga heade soodukate ajal ka selle mõttega, et kui hobusele vale suurus siis saan näiteks mingi vajamineva asja vastu vahetada.
Nendeks asjadeks võiks olla sadulavööd, päitsed, valjad, kaitsmed, erinevad tekid, suulised...

Kui varustust korraga ostma hakata siis võib see osutuda üllatavalt suureks väljaminekuks. Aegsasti varuma hakates on lihtsam ka siis kui soovid, et su asjad värvi pooleks omavahel kokku sobiksid. Siis on aega vaadata ja valida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15.10.2016 17:11 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Noore hobuse pluss on see, et kasvate nö kokku rohkem. Aga kindlasti kulub raha väljaõpetamisele.

Aga samas kui üldse kogemusi pole, siis võib noor hobune käest ära minna... :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.10.2016 10:33 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Kiisu1 kirjutas:
Noore hobuse pluss on see, et kasvate nö kokku rohkem.

See on müüt. Hobune ei ole koer.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.10.2016 18:50 
Eemal
kasutaja

Vaidlen vastu! Ostsin 4 aastat tagasi kuue kuuse varsa, tänaseks olen temaga nagu üks, mõistan teda ja tema mind ja sedasi alati. Koos võime minna läbi tule ja vee.
Ja siis on mul mära, kelle ostsin 13a tagasi täiskasvanuna. Hobune nüüdseks 18 ja pole siiani meil esinenud sellist sidet, nagu antud varsaga (nüüd juba täiskasvanud). Varss sai ostetud vahetult peale võõrutust ning on esimene mu karjast, kes vilistamise peale kopliväravasse vastu kihutab. Tundub nagu film, aga nii on.

Noore hobuse ostmise puhul kulub muidugi rohkem raha väljaõppele ja ka pidamisele, kuid kui oled ise noor, siis kindlasti osta ennem vanem ja kogenenud hobune. Nii õpid rohkem ja on ohutum.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.10.2016 19:52 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

bluedice kirjutas:
Vaidlen vastu! Ostsin 4 aastat tagasi kuue kuuse varsa, tänaseks olen temaga nagu üks, mõistan teda ja tema mind ja sedasi alati. Koos võime minna läbi tule ja vee.
Ja siis on mul mära, kelle ostsin 13a tagasi täiskasvanuna. Hobune nüüdseks 18 ja pole siiani meil esinenud sellist sidet, nagu antud varsaga (nüüd juba täiskasvanud). Varss sai ostetud vahetult peale võõrutust ning on esimene mu karjast, kes vilistamise peale kopliväravasse vastu kihutab. Tundub nagu film, aga nii on.

Möni hobune ongi kergem käsitleda kui teine, see ei olene vanusest. Mul hetkel 25 hobust. Suurem osa minu kasvatatud. Ja tean, millest räägin.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.10.2016 20:35 
Eemal
kasutaja

Mõne hobusega kasvadki kokku, tean samuti, millest räägin. Mul on hommikuse seisuga 38 hobust tallis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16.10.2016 21:22 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

bluedice kirjutas:
Mõne hobusega kasvadki kokku, tean samuti, millest räägin. Mul on hommikuse seisuga 38 hobust tallis.

Aga asi pole vanusest. See, kas kasvad kokku ei söltu ainult vanusest. Selleks on mitu (kümmend?) faktorid mängus. Mitte vaid vanus.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.10.2016 15:57 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Täiesi nõus, see kas või kui hea klapp tekib ei olene vanuset ega tõust ja on täiesti võimatu ette ennustada. Mõni hobuse-ininese kombinatsioon lihtsalt toimib parenini kui mõni teine. Nii nagu karjas saavad mõned hobused omavahel paremini läbi ja nii nagu ininestelgi on sõbra ja on lihtsalt tuttavad. Seda ei saa kuudagi pushida.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid