Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 28.05.2018 7:10

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.10.2007 17:59 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

vero kirjutas:
Me ei ole kadedad, õelad, pahatahtlikud jne....

Oleme küll :wink:

Kes noor inimene tahab kuulda, mida vanad tädid talle seletavad?!

Aga siin on niimoodi, et hobune maksab kasvöi oma tervisega vöi elukvaliteediga seda kinni, et noor inimene pole veel vöimeline. Ja see on kurb. Siin ma loodaks, et vanemad ka kunagi taipavad, et lapsel pole iga soov täidetud olema - ainult et raha on olemas, ei tähenda see, et lapsel peab köik olema...

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.10.2007 18:11 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Aga seoses üüritalliga tahtsin mina öelda, et tundub küll et tõesti hobuseomanik ei pea palju teadma. Kuid siiski, selleks, et valida head üüritalli peab nii mõndagi teadma, sest vastasel juhul võib juhtuda nii, et valid kehva talli, kus maksad küll teenuse eest aga seda osutatakse poolikult või siis oleks sama boksiüüri eest saanud koha kuskile paremasse talli jne, kui aga teadmisi napid siis on seda õiget valikut tunduvalt raskem teha.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.10.2007 18:13 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

No vahepeal tõesti peab natuke ülbe ja paha olema..
Aga minul pole nt mingit õigust sellel teemal ülbe olla, ise tegin täpselt sama vea.. Ükskõik kui palju ma kahetseks ja mõtleks, et ma tegin valesti, hobuste tingimused olid suhteliselt halvad aga midagi pole teha, minevikku ei saa muuta.. Küll aga üritan ma nüüd igatpidi nende olemist paremaks teha.

Kahjuks ma kipun ka arvama, et need noored eriti ei kuula.. Samas ma loodan, et nende vanemad ei teagi sellisest asjast.. Nt mina olin nii loll, et isegi helistasin ühele tädile, kes hobust müüs, küsisin hinda ja kõikke. Kusjuures vanematel polnud õrna aimugi, et ma nii tegin! Nad ei teadnudki, et ma hobust osta tahan. Olin siis umbes 11-12, praegu on eriti tobe sellele mõelda, kas ma tõesti mõtlesin, et kogun raha ja ostan vanemate teadmata hobuse endale?!

Kuigi tõesti, kahjuks on ka vanemaid, kes mõtlevad, et oi kui tore, ostame lapsele poni, paneme ta tallu, vanaema lehmade juurde, laps käib seal korra kahe kuu jooksul ja kõik on täiesti korras!

See kipub nüüd muidugi teemast välja minema aga võib ju loota, et kas või mõni laps hakkab natuke tõsisemalt asja kaaluma.. Lootus sureb viimasena :).

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.10.2007 20:38 
Eemal
kasutaja

Ah, see ''oma hobune'' , päris uhke nimi teine. Ma olen 15, hobuse sain kui olin 14. Mul on kaks treenerit, ma ei pea muretsema sellepärast kuidas ja kas ta süüa saab, ma tean, et tal on vastav noore hobuse treeningprogramm. Boks puhas, saepuru all, varustus olemas, võimalus koplis käia. Ja ilma kõige selleta on terve selle aasta jooksul koolis probleemid, kodus valatud pisaraid, tuhat tänu, et vähemasti on hobune siiani terve olnud!
Jah, see tunne, et sul ikkagi on oma hobune on suurepärane, ära lase seda tunnet ära rikkuda ostes endale nii varakult hobuse. Muidugi ma ei loobuks enam eluhinnaga enda Walterist, ta on nii tubli, vähmasti pole sellega probleeme ja nüüd saame ikka hakkama, pole midagi paremat kui eluterve uudishimuliku hobuse silmi vaadata ja mäletan, et kunagi kirjutasin vist isegi siia foorumisse, et kui mina enda hobuse peaks saama, siis luban, et temal ei ole silmade peal seda kurba lohku, vat tal ei olegi. Kuid kõik see aeg, raha. See on lihtsalt tihti lapsele üle jõu käiv, vaimselt ja minul ka ilmselt füüsilisest, olen üleväsimusest ka kokku kukkunud.
Õnneks mul on normaalsed vanemad ja selline hea hobune tuli meieni päris juhuslikult, muidu oleks sellega ikka tükkaega viivitanud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.10.2007 21:21 
Khöm khöm :D aga maal on mul üks hobune treenimisel oleme juba sadula slega saanud käin iga nädalavahtus maal ja sõidan hobustega. Niiet kogemusi olnud nii halvas kui heas mõttes ja mu vanemad täiesti nõus hobuse otsmisega:)

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.10.2007 21:23 
Ma Ei ole venku:D Eesti keele õpeaja paneb segast :twisted: Ja mulle meeldib maitea kirjutada;):D Täitsa eestlane olen:D

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.10.2007 21:31 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Aga miks sulle siis hobune, kui sa saad lausa iga nädalavahetus hobustega sõita? Eesti keele õpetaja paneb segast ja palub "maitea" nii kirjutada? Sellist eesti keele õpetajat tahaks oma silmaga näha!

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.10.2007 9:52 
Eemal
kasutaja

Teemaalgataja palus nõu, talle anti, ta polnud rahul. Mida sa üldse selle teema panid, kui teiste arvamus sulle niikuinii korda ei lähe. Või lootsid, et saad siit vaid positiivset vastukaja, et osta jah?
Vana sa üldse oledki? Vb. sa saad paari aasta pärast aru, kui raske see on, kes teab...
Mõtetu on siia midagi kirjutada, sa vist ei loe seda läbigi...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.10.2007 10:14 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Britt sul on täiesti õigus..
Müügikuulutused huvitavad teda vägagi.. Kahju, et mõni kohe üldse aru ei saa.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15.10.2007 13:00 
Ojummel vastikud inimesed ja vastik foorum headaega mind ei ole siia tahetud eks ma tõmban leebet siis!

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15.10.2007 13:49 
Eemal
kasutaja

Jessssss.
Vaene hobune.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15.10.2007 14:31 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mulle lõi millegipärast praegu pildi ette, kui ma käisin suvel poes müüjana tööl.. Tuli sisse kahtlase näoga muti, käis ringi, näperdas kõike ja kõiki (kusjuures oli beebide ja rasedate pood).. Tegi tähtsa näo pähe ka veel. Küsisime, et ehk on abi vaja? Aga ta saavat ise hakkama..Passisime talle hästi peale, siis lõpuks läks ukses välja ja ütles: " Ah kurat, ei saanudki varastada!" (läks järelikult järgmisesse kohta kus seda teha, kus aru ei saada ehk ta tegelikku olemust)
Me olime ikka päris kohkunud..

Siit võib paralleele lõigata :twisted:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.10.2007 11:47 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

lammasonpaks kirjutas:
Ojummel vastikud inimesed ...

Nüüd oleks meil siin esimene mitte vastik inimene olnud...
:cry:
Ute

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis