Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 21.08.2018 5:55

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Vet, sepp jne...
PostitusPostitatud: 07.05.2012 7:15 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Võistlevad hobused üldiselt elavad suuremates kompleksides kuhu eriti metsloomi ei eksi ja ka ei ela võistlushobused 24/7 karjamaal- need elutingimused juba vähendavad oluliselt marutaudi nakatumise riski.
Pole minu välja mõeldud- loomaarstilt kuulnud ka sellist fakti, et looma organismis püsib nt marutaudi vaktsiin oluliselt kauem kui aasta, seega olen kohanud arste, kes ei soovita loomi vaktsineerida iga aasta vaid nt üle aasta(eriti nüüd kui risk nakatuda väike). Samas üldkasutatav ja aastas korra tehtav gripi vaktsiin aastat organismi ei püsi väidetavalt.
Kokkuhoiust pole mina poolt sõnagi rääkinud- marutaudi vaktsiin polegi kallis. Lihtsalt tõenäosus, et üle piiri Eestisse sattunud marutõbine loom jõuab Lääne Eestisse hobust hammustama on nii maruväike. See, et mu hobused on eelmine aasta kui marutaudijuhtumeid praktiliselt ei registreeritud vaktsineerimata, on puhtalt minu valik, ja see kas ma lasen neid sel aastal vaktsineerida on ka minu valik, eks iga hobuseomanik langetab oma otsused ise. Teetanuse vaktsiini pean kordades olulisemaks ja see on ka vaid minu valik :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07.05.2012 7:24 
Eemal
kasutaja

Ma olen aru saanud, et herpese vaktsiin on aja jooksul olulisemaks muutunud kui marutaudi oma. Aastat 10 tagasi seda veel ei tehtudki kuid peale ühte suurt herpese puhangut, mingi 5-6 a tagasi, olukord muutus. Selles osas ei tohiks ka võistlus- ja "muiduhobustel" vahet olla.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07.05.2012 12:00 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Seda, et marutaudi vaktsiini mõju pikem kui aasta on, olen minagi kuulnud.

Mis puutub herpesesse siis (sugu)mära puhul ma peaksin seda vaktsiini küll oluliseks. Tean ise juhust, kus üks hobune, keda võistluste ajal majutati tõi talli herpese ja tulemuseks oli järgmisel aastal mitu surnud varssa ja ka surnud mära.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 18 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid