Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 21.08.2018 5:55

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Väike-Maarja e. kahjuks hobused ei ela igavesti
PostitusPostitatud: 12.02.2013 14:53 
Eemal
kasutaja

Ute Wohlrab kirjutas:
Mille peale ikka röhutan: loomad tahavad iga päev hoolt ja sööki. Ja kui hobust enda juures pean ja söötmist jne ise korraldan on tegemist hoopis teise summaga kui üksköik missuguse talliga.

Ja veel kord: Väike-Maarja ei tee soodushinda kui tegemist "päästetud" loomaga...

Mina pole päästmise vastu. Aga olen mitu korda näinud, kuidas päästeti loomi ja löpuks "ei saa pidada". See on halvem variant.

Ute sai jälle Väike -Maarja ära mainitud. Jah, see ei puutu teemasse aga pinda käib juba see VM promomine.mingi sygavam suhe vist selle Väike - Maarjaga, voi mingi´PR teema ? ala 300 euri peab igayhel tagataskus voi padja all kirjaga "in case of Väike-Maarja", enne kui endale hobust muretsema hakata.

---
Algus: viewtopic.php?f=7&t=13509
---

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Palume abi!
PostitusPostitatud: 12.02.2013 15:02 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

kommentaator kirjutas:
Ute sai jälle Väike -Maarja ära mainitud. Jah, see ei puutu teemasse aga pinda käib juba see VM promomine.mingi sygavam suhe vist selle Väike - Maarjaga, voi mingi´PR teema ? ala 300 euri peab igayhel tagataskus voi padja all kirjaga "in case of Väike-Maarja", enne kui endale hobust muretsema hakata.

Mina olin esimene aretusühingu esindaja, kes Pöllumajandusministeeriumis üldse sel teemal rääkis ja kes palus lahendust leida just nimelt hobuse omanikudele, kes maksavad ca. 300 Euro / looma kohta vörreldades lehmadega, mille ära viimine maksab vaid 30 Euro / looma kohta.

Sel teemal oleks aga vöinud aastaid tagasi ka keegi teine aretusühing söna vötta. Meid tunnustati alles eelmisel aastal, muidu oleks ma seda teemat ennem töstnud.

Niiet korja oma kivi palun minu kapsa ajast ülesse ja vii enda oma juurde tagasi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12.02.2013 15:43 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

kommentaator kirjutas:
ala 300 euri peab igayhel tagataskus voi padja all kirjaga "in case of Väike-Maarja", enne kui endale hobust muretsema hakata.

Aga peabki.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12.02.2013 15:50 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

anneli kirjutas:
kommentaator kirjutas:
ala 300 euri peab igayhel tagataskus voi padja all kirjaga "in case of Väike-Maarja", enne kui endale hobust muretsema hakata.

Aga peabki.

Lisaks on sellest abi, kui on veel 500 Euro padja all (vöi tagataskus), "in any case". Sest keegi vetarst ei pea tasuta hobust ravida. Kui inimesel ei ole raha, hobust pidada, siis ei ole sellest ei Väike-Maarja ega vetarst süüdi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12.02.2013 16:05 
Eemal
kasutaja

Selle viimase postitusega, Ute, ma olen singa nõus. Tegelikult peaks olema nii monelgi hobuse hankijal kui ka juba omanikul mitte 300euri, vaid 5000euri ka igaksjuhuks nt. ajuoperatsiooniks voi muuks peenemaks protseduuriks olemas olema, sest siis sageli jääks nii mõnelgi hobusel sõit Väike-Maarjasse sõitmata.
Ja veterinaar tõesti ei pea hobust tasuta ravima, jutt jumala õige. Ei saa ka kübarat tõstmata jätta uue-aja vet noortekeste ees, kes lisaks süstlakäsitlemisele on ennekõike kirjaoskuse endale selgeks teinud, sest autost välja astumise tasu,visiidi tasu, transpordi kulu, menetlemine, süstla sisselüke, ning ka välja tõmme jne on kõik eraldi maksustatavad "protseduurid". Seega , võid saada visiidi tasu eest arve, aga kui raha napib , et "menetlemist" kinni plekkida( äkki keegi oskab täpsemalt seletada, mis erinevust omab visiidi tasu menetuse tasust,juhul kui transpordikulu on juba eraldi kirja pandud, seega kohale soitmise alla ei käi vist kumbki ) oleks tõesti targem Väike-Maarja number valida.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12.02.2013 16:12 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

kommentaator, mida SINA siis soovitad, kui vanaema sureb ja raha pole. Vösa taha auku kaevata? Mina ei saa seda kahjuks muuta, et elu löppeb surmaga. Ja mina ei saa sellega seotud kulud alandada ka. Seda teemat aga kandsin pöllumajandusministrile isiklikult ette ja sel teemal arutletakse.

Küsimus: kus on aga EHSi ettepanek selle kohta? Kus?? Köige suurem aretusselts Eestis pole oma liikmete muredega kursis?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12.02.2013 19:00 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

kommentaator, pisut kohatu ironiseerimine vet.arstide arvel.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13.02.2013 11:49 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

komentaator kas sa ise üldse saad ikka aru, mis sa õelda üritad.
Olgu inimesel 100, 500 või lausa 5 000 000 eurot varuks. Vananemist sellega ei peata ja varem või hiljem lõppeb iga hobuse elu. Ka 100% terve hobune võib libastuda ja pea nii lollisti ära lüüa, et ongi surnud. Väike-Maaria variandiga peaks IGA hobuseomanik arvestama.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid