Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.05.2018 21:26

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Esimesed hobused
PostitusPostitatud: 27.04.2016 17:04 
Eemal
kasutaja

Tere, pöördun siia küsimustega, mis valmistaksid mind ja mu õde tulevikuks paremini ette. Nimelt on meil tulevikus plaan võtta kaks hobust(eesti tõugu), siit esimene küsimus, algne idee on võtta ruun ja mära, mis on nende hobuste plussid ja miinused(kui nii saab öelda). Kui hobustel on innaaeg siis ega nad inimestele ei kipu peale hüppama? Ja mis vanuses hobune oleks mõtekas osta nii, et ta iseloom ikka enam-vähem välja on kujunenud. Rumalaid kombeid võib hobune ilmselt igal ajal juurde õppida.
Nimelt tahaksin teada, mis on teie kogemused kui alles võtsite hobuse ja, mis hirmud olid, mis reaalseks said ja, mis hirmud olid, mis ainult hirmudeks jäid.
Ja palju teil läheb keskmiselt ühe hobuse peale kuus raha.
Lisaks võiksite soovitada ka rautajaid, kes tegutsevad Läänemaal, soovitatavalt Lääne-Nigula vallas.

Suuur aitäh kõikidele, kes vastavad ja olen kindel, et mul tekib küsimusi üsna pea juurde. :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Esimesed hobused
PostitusPostitatud: 27.04.2016 22:34 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Rendi endale ratsastatud hobune ja käi treeneri käe all ratsutamas. Endal ja hobusel hulka kergem :)

Rendiperioodil peaksid saama ka aru, kui kulukaks ühe hobuse pidamine võib kujuneda. Samuti saad aimu, mida hobuse omamine endast kujutada võib ning kas sa oled selleks ikka valmis.

Keeruline on umbkaudset hinda öelda, kuna Eesti erinevates piirkondades erinevad juba boksiüürid märgatavalt. Või kavatsete te hobuseid enda kodus pidada?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 28.04.2016 20:29 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Minul läheb hobuse peale palju raha, sest ilmtingimata on kogu aeg vaja midagi talle osta :D
Uus valtrap, kaitsmed jne. :)

Ostan aegajalt ka müslit - ca 30 eur pakk.

Seppadest soovitan Mika't. Facebookist leiab tema konto. :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30.04.2016 12:49 
Eemal
kasutaja

Minu esimene hobune...
Ma eeldasin, et mis see siis ära ei ole, mis see hobune ikka tahab.
REAALSUS: Hobune tahab PALJU PALJU raha, eriti, kui pidada hobust üüritallis. Ei saa lootma jääda, et ehk ei juhtu midagi ja raha ei kul palju.
Raha läheb metsikult, nüüd korruta see asi kahega.
Hetkel on mul omal kodus hobused, aga ka siin kulub meeletult raha.
Soovitan tõesti enne võtta hobune rendile....
Sa paistad küllaltki nooreke, arvesta sellega, et hobune võtab meeletut aega. Kas sa õppida jõuad, kui lähed ülikooli, mis sa siis teed hobusega?
:)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.05.2016 1:57 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Väike vihje või nii. Et kui tead enda poolt esitatud küsimustele vastuseid juba peast, siis on paras aeg kaaluda hobuse ostu. Praegu tundub, et on veel vara. Kogemusi ja teadmisi vähevõitu.

Kindlasti vaata siin foorumis ringi. Siin on igasuguseid huvitavaid teemasi ja ootamatuid olukordi käsitletud. Loe lisaks ja käi kusagil hobustega tutvumas. Hangi kogemusi. Võib olla, et tekib mingi kindlam suund ja huvi mille jaoks esialgselt soovitud eesti tõugu hobused ei sobigi kõige paremini. Või saad just kinnitust,et oled õigel teel. Igal juhul edu. Ja kui tunned ennast ummikus siis kindlasti küsi kuaagilt nõu ja teiste kogemusi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02.05.2016 11:03 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Mul käis möned päevad tagasi üks täiskasvanud inimene, tahtis endale ühte hobust osta ja muidugi oma talus maal pidada. Kui mainisin, et arvesta sellega, et hobune maksab keskelt läbi 200 euro kuus, sain vastuse "nii palju, aga ta sööb ju vaid rohelist ja see on tasuta".

Niiet kui täiskasvanuid on nii rumalad, kust siis lapsed peavad tarkust saada....

Aga vaatasin oma raamatupidamist natuke üle - muidugi on moni kuu kui on hobusepidamine odavam, siis jälle väga palju elektrikarjust vaja, vetarsti abi, kabjasepp.... Kohapeal pidamine ja söötmine tundub (aga ei ole) odavam, see eest olen aga pidevalt "ketis", iga ühepäevane äraolek vajab väga palju korraldamist ja ette valmistamist.

Lisaks: kui hakkan arvestada, mida mu traktor maksis, siis saaks vist hoopis teised tulemused...

Keskelt läbi: 200 Euro hobuse kohta /kuus. Vahest rohkem - nt. kui hobust vaja kliinikusse viia. Vöi uus sadul. Vöi elektrikarjuse generaator. Kui möni kuu odavam, soovitan körvale panna, niikuinii läheb vaja.

Kui 2 hobust, siis 400 Euro. Tee seda nüüd oma vanematele selgeks :-)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid