Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 28.05.2018 7:19

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: ...
PostitusPostitatud: 29.05.2008 18:44 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

minnutska kirjutas:
kas oleks võimalik saada pilte ja hinnast täpsemalt teada....Ma plaanin õega hobuse ostmist aga kuna meil pole just miljoneid taskust võtta et siis mis umbes hinnaks on?

Varsa üleskasvatamine on töesti kallis löbu, palun arvesta sellega, et 2,5 aastat lihtsalt maksad selle eest, et oled hobuomanik - ja ei saa ratsutada ega midagi.

Kui sellega aga arvestad, siis olgu... lihtsalt mainisin.

Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 29.05.2008 18:48 
Eemal
kasutaja

Ute Wohlrab kirjutas:
minnutska kirjutas:
kas oleks võimalik saada pilte ja hinnast täpsemalt teada....Ma plaanin õega hobuse ostmist aga kuna meil pole just miljoneid taskust võtta et siis mis umbes hinnaks on?

Varsa üleskasvatamine on töesti kallis löbu, palun arvesta sellega, et 2,5 aastat lihtsalt maksad selle eest, et oled hobuomanik - ja ei saa ratsutada ega midagi.

Kui sellega aga arvestad, siis olgu... lihtsalt mainisin.

Ute

ja kas siis järelmaksuga on ka võimalus osta?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29.05.2008 18:52 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Mina ei müü seda hobust. Aga mina ei annaks järelmaksuga. Sest hobune ei ole "asi", mida annab tagasi vötta. Kui hobuse-omanikul pole raha, siis napib ka siis, kui hobune haige vöi ussirohud, korralik toit jne oleks vaja.
Mul endal 28 hobust (eile sündis Hilvi varss) ja ma tean, mis kuludega on arvestada, mul töesti kogemused piisavalt.

Aga seda järelmaksu-küsimus vastab Sulle hobuse müüja, eks see on individuaalne, möni on kohe köigega nous, möni (nagu mina) pigem ei müü üldse...

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: 29.05.2008 19:07 
Eemal
kasutaja

kõik võibolla pole kohe laksuga ära maksma ja ega see poelgi mingi asi....järelmaksuga tahaks ma selle pärast et me alles soetasime uue maja mis läs 600000 maksma ja nyyd remont pooleli ainus mis täitsa valma on tall....Aga hobused on meid juba synnist saati huvitanud ja kui korraga raha tahetakse siis selle saaks alles mingi september kui suvi läbi mitte enne......aga kas sul endal on ka muidu myygiks mõni mära ...just nooremat

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29.05.2008 19:14 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Mul on müügil küll - 2 märad. Hind üle 50.000 EEK. Ei mingi järelmaks.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29.05.2008 19:17 
Eemal
kasutaja

mis tõugu on nad?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29.05.2008 19:19 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

See teema siin on müügikuulutus. Kui Sul minuga erateemat, siis palun kirjuta mulle postkasti.

Minul on ainult puhasaretatuid tori hobused.

Ute

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31.05.2008 18:28 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

minnutska kirjutas:
kõik võibolla pole kohe laksuga ära maksma ja ega see poelgi mingi asi....järelmaksuga tahaks ma selle pärast et me alles soetasime uue maja mis läs 600000 maksma ja nyyd remont pooleli ainus mis täitsa valma on tall....Aga hobused on meid juba synnist saati huvitanud ja kui korraga raha tahetakse siis selle saaks alles mingi september kui suvi läbi mitte enne......aga kas sul endal on ka muidu myygiks mõni mära ...just nooremat

ma küsin,et kui teid on alati hobused huvitanud, ja te plaanite võtta. kas te oskate hobust hooldada,temaga sõita ja muud sellist?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31.05.2008 18:46 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Mina küsin, kas on töesti piisavalt raha ülalpidamiseks ja ka katastrofi-olukorras?

Mul just hiljuti täkud klaarisid omavahel - vetarst 1600 EEK. Ja ma olin üllatanud, kartsin 2 x suurema arvet...

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: ..
PostitusPostitatud: 31.05.2008 20:27 
Eemal
kasutaja

loomulikult oskan ma neid hooldada ja ratsutada...Mu tädi ja ka ema on hobuse tallitajad...ma olen eluaeg hobustega kokku puutunud...ja katastroofiteks on alati raha võtta...lihtsalt tänu sellele et maja katuse vahetus on pooleli pole kohe 12000 tagant taskust võtta...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31.05.2008 21:06 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Hanni elu-päästmine maksis mul rangelt üle 20.000 EEK.

Mis siis sellise juhtumi kohta plaanis? Magama panna???

Mina üldistan (kuid vöibolla pole see öige), kui ostu puhul ja hea varustuse jaoks pole raha, siis pole hobust vaja. See vöib möni kord range tunduma ja ebaviisakas olla.

Aga mina tahan, et minu juures sündinud hobustele on kindel tulevik. Mitte ringreis bankroti-omanikust teisele.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31.05.2008 23:07 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

minnutska, kokku-puutumine ei tähenda ju oskamist. ma sõidan ka iga päev autoga aga ise seda küll teha ei oska. see ei tähenda.
ja kui teil on veel probleemiks maja ja katus ka vist, siis hobupidamiseks vist raha ei jää? ma ei surgi kellegi rahakotis, aga ma arvan nii. ma tahaks ka väga hobust, aga mu vanemad ei osta mulle ka just sellepärast,et me ehitame maja. oota veel mõned aastad,või rendi endale hobune kellega tegeleda.

edu sulle.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31.05.2008 23:44 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Natuke Ute elust. Mina ostsin 4 hobust ja järsku oligi nii, et elu juhtus teisipidi minna. Lahkusin abikaasast ja ei teadnud edasi. Mina müüsin autot, läksin mitu kuud jalgsi, hoidsin kokku kus ainult vöimalik. Ainult, et hobused saaksid hästi elada ja ei tunne sellest midagi, et ma ise enamvähem elasin müslist, mida mu vanemad Eestisse saatsid.

Ma ei taha eputada. Aga sel ajal, 13 aastat tagasi, oli see veel "vöimalik" - kui raske oli töesti. Aga tänapäeval ma sellist olukorda ei kujutaks ette...

Mitte et ei saa mitte kunagi midagi juhtuda. Aga sel ajal oleks pidanud hobused lihatranspordi peale Itaaliasse müüa. Teist vöimalust siis lihtsalt polnud. Ja ma oleks vist pigem ise nälja surnud kui midagi sellist lubanud...

Kui ma nüüd seda kirjutan ja mäletan, olen töesti önnelik, et sain hakkama. Kuid rasked ajad küll. Ja ei taha mitte kellelgile mitte kunagi sellises olukorras näha. Muidugi: nüüd vöiks hobust maha müüma. Head inimesed küll, kes hoolivad. Aga söpra kaotada, üksköik mis pöhjusega on alati äärmiselt raske. Ja valus.

Ute

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis