Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 21.08.2018 5:54

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 136 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vanad hobused... mis neist saab?
PostitusPostitatud: 21.08.2008 20:39 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mõtlesime siin sõbrannaga, kuna tal ka kodus vanem mära pensionipõlve nautimas, et mida teevad kõik suuremad ratsakoolid ja ka eraisikud oma vanaks saanud hobustega.. kes on juba 20 ja üle selle. Endale kalliks saanud hobust ei hakka ju kuskile müüma. Ja ratsakoolidele ei tasu enam vana ja töövõimetu hobune ära.
Et siis kuidas ja kuhu lähevad vanurid? Hobustel ju vanadekodu pole. :lol:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.08.2008 20:45 
Eemal
kasutaja

Mingi aeg oli ju isegi artikkel, et Eestisse tahetakse rajade hobuste oma vanadekodu. Kas see ka kunagi tõesti teoks saab ja nii toimima hakkab on iseasi.

Hetkel on vist nii, et ratsakoolid loodavad heade inimestele, kes hobused endale karjamaale ostavad. Kuid palju neidki inimesi on eksole? Ja siis on aati võimalus, et hobune satub kusagile tallu laste kätte, kes arvavad, et sellega annab ju küll veel hüpata. Nii et see on ka riskante värk minu meelest.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.08.2008 21:02 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Minu Hanni, Leigar, Herr on köik üle 20 a vanad. Ja nautivad oma elu.

Nii lihtne ongi asi. Olen endale vötnud - see tähendab, et kannatan vastutust viimase hetkeni.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.08.2008 21:12 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Nojah aga mis nendega siis tehakse kui nad enam ei ole eluvõimeliseld. Kas pannakse magama või lähevad lihaks.. viimane on kül jube variant minumeelest. Ja mida tehakse hobuse maapeale jäänud kehaga? On loomade surnuaed aga kas sinna võetakse hobuseid?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.08.2008 21:15 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Kui hobusel on tösine probleem ja ma ei saa talle enam piisavalt head elu pakkuda, siis lasen magama panna (olen juures) ja pärast tuleb veoauto ja viib Väike-Maarjasse.

Mul jääb hea tunne, et olen loomale väärt elu pakkuda saanud. Ja mälestused.

Enda ajas sisse kaevatada on keelatud.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.08.2008 21:44 
Eemal
foorumi toetaja 2010
Kasutaja avatar

Kuskil peaks selline teema juba olemas olema :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.08.2008 23:09 
Eemal
vale e-postiga kasutaja

Kurb öelda ,aga Väike-Maarjas tehakse surnud loomadega nii,et purustatakse kõik ( sead,kitsed,koerad,hobused jm..) ühiselt ära ning siis ühiselt
"põletamisse" .
:(

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.08.2008 23:21 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Veel kurvem öelda, et kui oma peenraja all, siis tulevad hääästi koledad ussid ja söövad hobust ja silmadest tulevad välja ja ninasörmedest ja ribide vahel...

Tunduvalt meeldivam ettekujutus! Tösi ka.

Ute
(kellel ükstapuha, kas teda peale surma tükeldatakse vöi ussidele antakse vöi mis iganes - mina vaatan siis taeva-pilvest maailma peale ja naeratan!!!)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.08.2008 2:48 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Njah on selliseid eraisikuid kes oma õlult looma kähku ära lükkavad kui loom enam ei jõua... (minu juures oli selline hobune 2 aastat ja siis ta elupäevad lõppesid ja omanikul oli algsest kokkuleppest täitsa savi, aga ma ise ka sinisilmne ja rumal tüdruk, seega leiti loll:D )

Kui loom enam ei jõua, siis omanikul peab olema südant ja tarkust see ära näha ja mitte piinata looma tema elushoidmisega edasi vaid otsustama loom magama panna...

Minu meelest on väike-maarja parem valik kui matmine või lihaks saatmine...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.08.2008 9:10 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Minul isiklikult on täiesti ykskõik, mis PÄRAST saab, kas hobune on maetud, põletatud või koerakonserv, sellest hobune enam kyll ei hooli. Oluline on see osa, mis ikka siiapoole vikerkaart jääb. Ratsakoolid yritavad jah oma vanurid headesse kätesse sokutada, see on ka arusaadav ja parem, kui see, et hobune oma viimase minutini tundides jõlgub...Eraisikud aga peaksid kyll oma lemmiku eest viimase minutini hoolitsema, kuigi alati see nii pole :?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: 22.08.2008 9:21 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

minu poolest võib korjuse matta, põletada kasvõi lõkkepeal, aga kellegile söögiks ma ei saa teda saata... vb kunagi aga hetkel on nad mulle olulisemad kui sõbrad või pereliikmed nii, ja kui ma juba oma õde kellegile sisse ei sööda siis veel vähem oma hobust, eks nagu kõik siin maailmas oleneb see inimeste vaadetest, arusaamadest, suhtumisest, harjumustest, õpitust, keskkonnast milles ta on jne jne jne... selle üle on veidi raske vaielda, kuid üks on kindel, kui loom peab minema, siis mitte mädanedes kuskil tallinurgas...

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.08.2008 11:08 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Dida kirjutas:
Eraisikud aga peaksid kyll oma lemmiku eest viimase minutini hoolitsema, kuigi alati see nii pole :?

Miks just ainult eraisikud??? Ratsakool teenib ja "elab" sellest, et hobune oma tiirusid jalutab - ja peaks valmis olema, sellel hobusel ka pensioni ISE!!! kinni maksta. Minu meeles pole see päris öige suhtumine, et ratsakool praagib välja, eraisik aga ei tohiks...

Tean küll, kuidas tösielu on, aga ei taha seda öigeks kiita.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.08.2008 11:25 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Jah, selles mõttes kyll õigus, et ratsakool peaks ka ise hoolt kandma. Paraku näeks see reaalsuses välja nii, et hobune teeb tööd, kuni JAKSAB, alles siis saabub puhkus. Selle poole pealt olen nõus, et pigem vanurile leitakse hea kodu. Kuigi tean ka juhtumit, kus ratsakool andis natuke lombaka hobuse inimesele jalutusloomaks, tüdruk aga otsustas selle loomaga VÕISTLEMA minna... Õnneks seda ei lubatud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.08.2008 11:28 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Dida kirjutas:
Kuigi tean ka juhtumit, kus ratsakool andis natuke lombaka hobuse inimesele jalutusloomaks, tüdruk aga otsustas selle loomaga VÕISTLEMA minna... Õnneks seda ei lubatud.

See on väga lihtne: ratsakool jääb omanikuks. Siis ei saa uus pidaja teha, mida ta tahab - samas: uus pidaja kulutab ju raha selle sama hobuse pensioni peale, mida peaks ratsakool kulutada. Ratsakool ju sai "profiidi", mitte see heasüdamlik uus omanik.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.08.2008 11:54 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Eks see on väga raske ja valus teema jah :(
Samas tuli pähe teistpidi mõte, et hädas on ka need hobused, kelle omanik haigestub/sureb/vms. Tegin ise läbi väga raske avarii ja kodus lebades tuli selline mõte, et mis minu hobustest oleks saanud, kui ma poleks nii õnnelikult pääsenud? Kelle kätte oleks nad jäänud? Kui peres rohkem "hobuseinimesi "pole, lähevad sellised hobused paratamatult sundmüüki.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 136 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: