Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 28.05.2018 7:17

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: HOBUSE OSTMISE MEELESPEA !
PostitusPostitatud: 17.05.2009 18:34 
Eemal
kasutaja

No jh olgu peale kui sa tõesti ostad hobuse mõnelt kasvatajalt aga kui sulle mõni külamees pakub suksut, siis pole netist palju abi, siis tuleb ikkagi hobust vaatamas käia ja veenduda, et saad omale sellise looma nagu tahtnud oled.
Hetkel tuleb üks naljakas lugu meelde kuidas müüja end sisse rääkis paar aastat tagasi. Noh oli kah olukords selline et meil vaja hobust osta aga kuna me kasutame hobuseid turismis klientidega metsas käimiseks siis pole passid ja muud asjad vajalikud, vabalt vüib külamehe käest müne torika vüi eestlase osta and et ta peaks olema ikka terve ja mitte liiga vana. Noh ja siis kui hobust vaatama läksime siis müüja ütles umbes nii:´´hobune on 8 aastane, et sai veel ostetud mõnesaja RUBLA eest ja isegi paar lammast pidin ära andma´´.No jh siis oli pilt selge, et tegemist on jupp maad vanema hobusega. Ja jäigi see suksu ostmata. Muidugi pärast sai müüja kah aru, et oli jamasti rääkinud:D

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.05.2009 19:13 
Eemal
kasutaja

Reeglina ei tohiks hobuseost olla emotsionaalne otsus. See on pikaks ajaks palju kohustusi ja vastutust. Mul on kahju wiizu, et Su tuttav petta sai, aga tema hobuseost ei tundunud kirjelduse järgi küll läbimõelduna. Niipalju peaks algaja (ostja) ikka aru saama, et enne tegutsemist tuleb leida keegi, kes nõu annab, kui ise ei tea ega oska. Eriti kui on tegemist loomaga.
wiizu kirjutas:
Kuid on väga palju inimesi, kes on niiöelda pühapäeva ratsutajad. Võibolla on ainult eemalt näinud kuidas hoibusega sõidetakse, kui sedagi. Mingil põhjusel võib tekkida soov ka endale hobune muretseda
Vabandan, aga mulle tundub, et sellisel puhul võiks see pigem sooviks jäädagi. Oma hobune vajab aga ikkagi palju tegelemist ja hoolt seitse päeva nädalas. Mis muidugi ei tähenda, et ei võiks olla hobuseomanik. Aga uskuda pimesi tundmatut müüjat on pehmelt öeldes rumal. Müüjal on vaja müüa, olgu siis tegemist hobuse, auto või muu kraamiga.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.05.2009 19:31 
Eemal
foorumi toetaja 2008

ISE kirjutas:
Niipalju peaks algaja (ostja) ikka aru saama, et enne tegutsemist tuleb leida keegi, kes nõu annab, kui ise ei tea ega oska. Eriti kui on tegemist loomaga.

No mingis staadiumis on algajad omast arust juba nii targad, et nõuandjaid pole vaja. Kui juba tunnikate või metshobustega parkuure läbi kihutatakse ja mõne noore seljas käidud on, siis ei ole seda tarkust kuskile panna :D See lihtsalt on nii, et mingis etapis ülehinnatakse end.
Minu hobuseost oli ka näide sellest, kuidas hobust EI osteta :D Korra tegin üle kopliaia pai ja ostsin ära. Mul luges tõug, värv ja hind. Need klappisid ja ostetud ta sai. Olen väga rahul.
Väga palju loeb mu arvates ka hobuse hind. Odava hobuse puhul ma ei hakka tuttavat treenerit vms teise eesti otsa vedama või näiteks Harjumaalt Saaremaale veterinaari kaasa võtma. Kalli hobuse puhul laseks korraliku terviseuuringu teha.
Üks kord on ikka esimene kord hobust osta.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.05.2009 19:43 
Eemal
kasutaja

No jh olgu kuidas on kuid ma siiski arvan , et minu kirja pandu ei jookse kellegi mööda külgi maha ja kel vaja leiab siit küllalt mõtlemisainet. Ja teeme siis nii, et need punktid, mis ma kirja panin on soovituslikud, mitte kohustuslikud, ma ei hakka ju ometi kõigi lollide eest vastutust võtma, kes hobuse ostmisega hakkama ei saa. Maailma ma selles osas parandada ei suuda kuid oma panuse annaks siiski:)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.05.2009 19:49 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

angeth kirjutas:
Üks kord on ikka esimene kord hobust osta.

Õige :) Ja elu õpetab...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.05.2009 19:57 
Eemal
kasutaja

angeth kirjutas:
No mingis staadiumis on algajad omast arust juba nii targad, et nõuandjaid pole vaja.

He-he, eks ta nii on ja mida noorem, seda targem. :D Usun, et nii mõnelgi on oma esimese (või ainukese) hobuse ostmisega mingi kummaline lugu, mida juba hobuseomanikuna teistele eeskujuks ei seaks. Põhiline on ikkagi see, et see loom jääb sinu vastutusele väga pikaks ajaks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.05.2009 20:18 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

ISE kirjutas:
angeth kirjutas:
No mingis staadiumis on algajad omast arust juba nii targad, et nõuandjaid pole vaja.

He-he, eks ta nii on ja mida noorem, seda targem. :D Usun, et nii mõnelgi on oma esimese (või ainukese) hobuse ostmisega mingi kummaline lugu, mida juba hobuseomanikuna teistele eeskujuks ei seaks. Põhiline on ikkagi see, et see loom jääb sinu vastutusele väga pikaks ajaks.

Sul on täielikult õigus. Tegelikult võikski teha teema, kus räägiks, kuidas oma esimene hobune osteti ja panna pealkirja juurde suurte tähtedega, ärge kunagi nii tehke. Endagi esimene hobuse ost on sealt rubriigist. Õnneks oli mul tuttavaid hobusekasvatajaid, kes aitasi, aga arvan, et ka naeravad siiamaani minu küsimisi, kui meelde tulevad.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17.05.2009 20:24 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Jah see oleks küll huita, kui kirjutada kuidas keegi enda esimese hobuse on ostnud ja mida ta sealjuures nüüd kindlasti teisiti teeks ja paremini teaks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18.05.2009 10:54 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
No jh olgu peale kui sa tõesti ostad hobuse mõnelt kasvatajalt aga kui sulle mõni külamees pakub suksut, siis pole netist palju abi, siis tuleb ikkagi hobust vaatamas käia ja veenduda, et saad omale sellise looma nagu tahtnud oled.
Hetkel tuleb üks naljakas lugu meelde kuidas müüja end sisse rääkis paar aastat tagasi. Noh oli kah olukords selline et meil vaja hobust osta aga kuna me kasutame hobuseid turismis klientidega metsas käimiseks siis pole passid ja muud asjad vajalikud, vabalt vüib külamehe käest müne torika vüi eestlase osta and et ta peaks olema ikka terve ja mitte liiga vana. Noh ja siis kui hobust vaatama läksime siis müüja ütles umbes nii:´´hobune on 8 aastane, et sai veel ostetud mõnesaja RUBLA eest ja isegi paar lammast pidin ära andma´´.No jh siis oli pilt selge, et tegemist on jupp maad vanema hobusega. Ja jäigi see suksu ostmata. Muidugi pärast sai müüja kah aru, et oli jamasti rääkinud:D

Tead, need passid ja muud asjad siiski on vajalikud (ka siis kui tegu on mõne torika või eestlasega). Kasvõi sellepärast, et paljud niisugused mitte kuskil regatud ja ilmselt "taevast kukkunud" hobused on õige tihti juba paarkümmend aastat järjest muutumatult 8-aastased, sellised lumivalgete kulmudega. (Muide, teinekord "kaovadki" hobuste paberid - kuna nii on kasulikum). Jah, vabalt võib külamehe käest sellise hobuse osta aga väga tihti ei pea sellised hobusepidajad lisaks passidele ja muule mittevajalikule pahnale oluliseks ka regulaarset kabjahooldust, ussikuure ja normaalseid pidamistingimusi ning suure tõenäosusega võid varsti oma üllatuseks avastada, et soodsa hinnaga ostetud turismihobune ei kannata üldse mingit koormust ja hakkab lonkama, on kopsuhaige või siis ussidest nii puretud, et sureb ühel päeval lihtsalt maha. Üks nüanss on ka selliste hobuste tavaline koolitustase (koolitamatus) - vaesed turistid, ütleksin ma :mrgreen:
Muidugi kui ostu juures on esmatähtis odav hind, siis ei jää tõesti muud üle kui riskida. Kvaliteet aga maksab.
Ja algajal mina ei soovitaks oma tarkusega kindlasti kuskile "külamehe" juurde vabalt hobust ostma minna. Tegelikult muidugi soovitaks algajal sellist asja üldse mitte omapead ajada. Meelespead meelespeadeks, neid võib lõpmatuseni kirja panna aga eelkõige tasuks ostuplaanidesse reaalis kaasata erapooletu inimene, kes hobunduses orienteerub.

NB: kui müüja poleks end "sisse rääkinud", oleksitegi õnge läinud ja igivana looma ära ostnud?

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 18.05.2009 14:08 
Eemal
kasutaja

Tsiteeri:
NB: kui müüja poleks end "sisse rääkinud", oleksitegi õnge läinud ja igivana looma ära ostnud?

noh, hobusele otsa vaadates oli kah ikka aru saada, et tegemist on päris vana loomaga. Meil tegelt üsna palju on selliseid külamehe käest ostetud hobuseid, noh jh siiski neil on olnud paberid kaa olemas ja väliste tunnuste järgi on siiani olnud võimalus välja selgitada, kas hobune sobib meile. Praeguseni pole ühtegi ostu pidanud kahetsema. Meil on vaja tugevaid, terveid ja soovitavalt hea iseloomuga hobuseid, nad ei pea olema verinoored, samuti pole midagi teha päris sporthobusega, sest see ju oleks potensiaali raiskamine lihtsalt.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 25 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid