Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 21.08.2018 5:54

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 99 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine

Kui palju teie 1-'hes kuus kulutate oma 1hobuse peale .
alla 2 000.- 27%  27%  [ 48 ]
umbes 2 000.- 15%  15%  [ 27 ]
umbes 3 000.- 12%  12%  [ 21 ]
umbes 4 000.- 11%  11%  [ 19 ]
umbes 5 000.- 18%  18%  [ 32 ]
üle 6 000.- ja alla 8 000.- 6%  6%  [ 10 ]
üle 8 000.- ja alla 10 000.- 3%  3%  [ 5 ]
üle 10 000.- ja alla 15 000.- 1%  1%  [ 2 ]
üle 15 000.- ja alla 20 000.- 1%  1%  [ 2 ]
üle 20 000.- 7%  7%  [ 13 ]
Hääli kokku : 179
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kui ma võtan oma hobu !
PostitusPostitatud: 25.08.2007 18:14 
Eemal
vale e-postiga kasutaja

Tere , ma olen 12 aastane tüdruk ja mul on selline küsimus:
Olen käinud juba 1 aasta ratsutamas ja ma tean, et paljudel minu vanustel on ka oma hobu .
Tahaksin teada lihtsalt, et kellel on oma hobu ja kui palju ta iga kuu temapeale kulutab ja kui tihti temaga ratsutab ja niiöelda siis tegeleb .
Aitäh . :roll:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.08.2007 18:15 
Eemal
vale e-postiga kasutaja

Ma lisan , et ma VÕIBOLLA tahaks või saaks ka oma hobu . :roll: :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.08.2007 18:47 
Eemal
kasutaja

kõik oleneb sellest, kuhu talli sa kavatsed oma hobuse viia, kui kõrge on seal boksiüür, kas seal tallis on igast lisasöögid(kui sa kavatsed anda oma hobusele lisasöötasid, näiteks müslit) hinna sees, või pead ostma ise. Kas sa kavatsed käia võistlustel või mitte. Lisaks tuleb veel sepale maksta, kes peab regulaarselt käima ja vahest ka vaktsineerimised, neid küll mitte iga kuu. Eks seda raha kulub veel mitmetele asjadele aga niipalju võin ma sulle öelda, et odav see hobusepidamine just pole :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.08.2007 19:18 
Eemal
kasutaja

Kõige tähtsam küsimus on ilmselt, kas sul on AEGA? Raha võib olla palju tahes, aga just aega peab olema. Kui ostad juba vanema välja õpetatud hobuse, peaks ikka kaks-kolm tundi päevas VÄHEMALT varuma.

Lähed praegu kuuendasse-seitsmendasse klassi, onju? Praegu võib sul aega olla, aga mis juhtub paari-kolme aasta pärast kui on ees 8-9 klass ja gümnaasium? Kas oled hobuse nimel ohverdama seda, et ei saa parimaid hindeid? Või oled sa kindel, et saad ka hobuse kõrvalt häid hindeid?

Kuhuni jõudnud oled? Kas teed galoppi/hüppad/oskad mingeid koolisõidu elemente? Ega ei hakka ainult pühapäeva ratsutamist tegelema? Sest kui tahad seda, saad ka kusagil tallis lihtsalt ratsutamas käija.

Ja raha on ka tähtis. Hobune ise on kallis, aga tema eest hoolitsemine veel kallim. Esiteks varustus, mis peaks ikka korralik olema. Ja siis veel söödad, lihtsalt maiused, arsti arved ja veel ülalpidamine ka. Loodan, et sa ei hakka hobust kodus pidama, nii et üüritallid on 1500 kroonist kuus kuni 5000/6000 kroonis kuus.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.08.2007 22:20 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Oleneb kuust , aga keskmiselt ehk 4000-5000 kuus. Boksirent on meil odav 1500. Sepp on kah sõber ja teeb suht odavalt seda siis ca150 kuus (kuna käib kahe kuu tagant ja kokku on 300). Lisasöödad(müsli, magneesium, küüslaugud,+++) kuus 1000-1500. Vahel rohud ja vaktsineerimised kuus nii 300 (kui kõik jagada kuude peale).Varustus 1000-.... kuus (oleneb kuust see kuu käisin Saksamaal ostsin nt 8000 eest igasuguseid asju valjaid jne...vahel aga läheb ainult 1000)

Aga tegelikut on asi väga erinev , sest jah tallinnas on boksirent juba isa kordades kallim ja summad palju suuremad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.08.2007 10:11 
Eemal
vale e-postiga kasutaja

A ma tahaks lisada ka veel seda , et äkki loetleksite või ütleksite ka mille peale teil lähevad need kulud kõik (aa) . tänan :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.08.2007 10:44 
Eemal
kasutaja

Hanna ju loetles juba :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.08.2007 17:16 
Eemal
vale e-postiga kasutaja

loetle sina ka :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.08.2007 18:19 
Eemal
kasutaja

ma olen Hannaga samas tallis ja kulud on umbes samad :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.08.2007 21:44 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

vaadates sinu lemmikute nimesid, siis tean üsna kindlalt, kus tallis sa käid :D

tartus on boksiüürid sinna 3000 krooni kanti - muidugi, kui sa viid hobuse mõnda kaugemasse ja odavamasse talli, lisanduvad sõidukulud ja lisaks võid järsku avastada end oma hobuse ja aastase sõidukogemusega üsna üksi. seega kui tõsiseks hobuseostuks läheb, vali pidamiskoht rohkem selle järgi, kus mõni treener sinuga tegeleda saab.

põhisöök on tavaliselt hinna sees - aga kõik juurdeminev (müsli, küüslauk, söödalisandid, maiused jne) tuleb ise osta. muidugi, kui hobune on terve ja trenni palju ei tee, ei ole nendega ka mõtet ülepingutada.

sepa kulud peaksid jääma kusagil 500-700 krooni kanti, aga seda siis olenevalt hobuse kabja kasvust ja olukorrast iga kahe kuu tagant. kui on kehvemat sorti kabjamaterjal, võid kohe juurde arvestada ka kabjahooldusvahendid. muidugi, ilma raudadeta on hind ka poole odavam, aga mõni hobune ei saa lihtsalt paljajalu lipata.

arstiga on nii, et kui kõik on korras, siis vaksineerima peaks kaks korda aastas - kui sa aga ratsaliidu võistlustel osaleda ei taha, peaks hobuse tervise seisukohalt piisama ka kord aastas. üks vaktsineerimine on umbes 150 krooni olenevalt arstist. kui aga midagi tõsisemat peaks juhtuma, siis arstiarvetel piire pole, seega võiks pidevalt arvestada ka sellise suuremat sorti väljaminekuga.

varustusele kulub kõige rohkem ikkagi alguses - kui pole enne hobust olnud, siis pole ka asju - ja ega enamust asjadets ei saagi enne hobuseostu valmis osta. sadulad, valjad, suulised, kaitsmed, päitsed, tekid käivad ikkagi kõik mõõdu järgi. muidugi, hiljem kui need ostud ära tehtud, siis peagi sa ilmselt avastad, et tahad hoopis teist värvi sadulatekke, popimaid valjaid ja paremaid kaitsmeid niiet see auk on suhteliselt täitmatu kulutuste allikas. nende hindadest arusaamiseks vaata mõnda netipoodi (ratsavarustus.com), käi kohapeal (Kesko Agro) ja uuri ka siinsamas müüdavaid kasutatud asju.

ja kui te siis veel tahate võistlema hakata, läheb asi hoopis lõbusaks - passi registreerimine, litsentsid, stardirahad, sõidurahad...

ja siiajuurde võid lisada ka endale mineva varustuse - kasvav laps, nagu sa oled - saad sa ysna palju paare pükse, saapaid, kindaid, kiivreid ja turvaveste osta.

niiet, kui sa arvasid, et sa umbes 2000ndega kuus hakkama saad, siis mõtle uuesti. teiselt poolt on oma hobune ka väga suur vastutus - ei ole nii, et käin ja sõidan kuna tahan - tuleb ikka läbi mõelda, kas on piisavalt aega hobusega tegelemiseks ja tahtmist hobuse eest siis ka hoolitseda, kui temaga parasjagu mõne haiguse tõttu ratsutada ei saa.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.08.2007 22:29 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

njah võistlusterahasid oma arvepidamisse ei lisanud .. veel vähemalt 2000-.... juurde ;)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.08.2007 22:47 
Ihastes on 3600 kuus ,saksas 3400 vist.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28.08.2007 15:57 
Eemal
vale e-postiga kasutaja

jjahh , ma käin Ihaste Tallis hetkel veel . ;)
aga ma arvan , et niipea ma endale veel hobust ei saa ;)
kuigi väga hea oleks ikkagi varem ju tutvuda asjadega ja rääkida teiste omasugustega ju :)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 29.08.2007 10:04 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Mina panin alla 2 000.-
Elan maal ja pole vaja boksiüüri maksta. Värkijale pole vaja ka maksta, sest seda teeb mu isa ise. Varustust pole ka veel vaja, sest hobune alles 1-aastane. Aga need kulutused lähevad paari aasta pärast ikka suureks. Tuleb ju sadulapassija kutsuda, korralik sadul saada. Lisaks parajad valjad ja suulised. Veel nipet-näpet. Vb isegi treiler.
Kulutusi nõuab hobune ikka palju. Kui mitte kohe praegu, siis hiljem kindlasti!
Muide hiljuti oli ühes SL Õhtulehes tabel ja sealt selgus, et ratsasport on peaaegu kõige kallim spordiala. Kõige kallim oli vist midagi autodega.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02.09.2007 9:34 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Tehnika on jah veel kallim kui hobused. Aga maal hobust pidada on jah kõige odavam. :)

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 99 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: