Site Logo

HOBU

hobusefoorum

Tänane kuupäev 20.08.2018 0:46

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.10.2007 16:00 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Tundub, et vastupidiselt Walhalla soovitusele mitte korrata üht asja mitu korda, siis pean veelkord ütlema, et see on šamboon(kui vahendi nimetus) - jah vb mitte kasutatud nii nagu šambooni peaks, kuid see ei ole mingi suvaline kummijupp.

Ja ei, ei olnud pea alla saamisega siin tegu. Kuigi siin väidetakse seda, et sellisel viisil on vaid üks eesmärk, siis vaidlen vastu. See asetus kandis oma eesmärki hoida hobune liigselt peaga vehkimast ja nii, kui see saavutaud (!) oli, siis võeti see ära ja jätkati seda ilma šamboonita.[/quote]

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.10.2007 16:16 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Ma olen seda jalutusnööridega näinud. Point on, et hobune lõdvestab kaela ette-alla. Samas miinusena liigub kumbki "ratse" ehk siis jalutusnöör iga hobuse sammuga ja tõmbab teda kergelt suust, kui ta just väga pikk ei ole. Nii et ma ei tea, kas ma seda ise kasutaks. Pilti ma näinud ei ole ja seda ei kommenteeri.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.10.2007 17:53 
Eemal
admin

Regly kirjutas:
Tundub, et vastupidiselt Walhalla soovitusele mitte korrata üht asja mitu korda, siis pean veelkord ütlema, et see on šamboon(kui vahendi nimetus) - jah vb mitte kasutatud nii nagu šambooni peaks, kuid see ei ole mingi suvaline kummijupp.

Ei taha väga tuliseks minna, pilti pole näinud, aga ma arvan, et see oli siiski kummist kaelapikendaja, mida Eestis millegipärast sageli šambooniks kutsutakse. Kas Sa vaatasid õige šambooni pilti minu toodud lingil? See "õige" on ikka mitmeosaline asjandus ning ükski selle juppidest pole minuteada nii pikk, et saaks kirjeldatud viisil kasutada (või peaks hobune väga väike olema :) ).

Peaga vehkimine on pikk teema. Vehkimisel on tavaliselt oma põhjus, mida nimetatud abivahend ju ei kõrvalda. Parimal juhul abivahend aitas hobusel lõdvestada ning võib-olla ta seetõttu enam ei vehkinud. Aga üldiselt peaksime olema tänulikud, kui hobune veel välja näitab, et midagi on valesti - liiga palju on neid, kes on lihtsalt nüristunud.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.10.2007 19:34 
Eemal
foorumi toetaja 2010
Kasutaja avatar

Ma pilti ei näinud, aga vist tean millest jutt käib. CSIO-l ja TIHS-il on see üsna tavaline hommikune hobuse liigutamisviis. Esimest korda aga kuulsin/nägin seda meetodit siis, kui eestlased hakkasin saksamaal rohkem trennis käima.

Eesmärgiks on siis hobuse lõdvestamine ette-alla, ilma et peaks peale panema kordevööd või sadulat. Kui pikalt või lühikeselt keegi selle oma hobusele paneb, on teine teema. Tavaliselt kasutatakse kahte päitseohelikku, mis on seljal kokku seotud. Kas see kinnitatakse siis päitsete või valjaste külge, sõltub hobusest ja tema jooksutajast.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.10.2007 20:20 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Nii, mina olen ka seda varianti kordetamisel vahel kasutanud (jalutusnööridega, mis on pehmed.)

Leidsin oma kaustast ka ühe pildi, kui keegi ette ei suutnud kujutada :) :

http://fotoalbum.ee/photos/mikaado005/2023699
http://fotoalbum.ee/photos/mikaado005/2023697

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.10.2007 21:11 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Nägin ka pilti, millest jutt (ja ka kommenteerisin 8) ). Seal oli konkreetselt näha, kuidas kasutatud kummid (nn kaelapikendaja)soonisid hobuse kaenlaaluseid. Ei olegi päris kindel, mis veresooned ja närvid seal asuvad :oops: , aga ise mingil juhul sellisel moel ei kasutaks.
Poisongirli pandud pildil on kasutatud jämedat jalutusnööri ja päitseid, mis ei tundu hobust soonivat ja jätavad hobusele ruumi sirutuda, seega miski silma ei riiva.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.10.2007 21:45 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Ma tõenäoliselt rikkusin praegu kõiki võimalikke autoriõigusi (ja häbi mulle). Homme võtan pildi alla, kes näha tahab siis VÕTSIN PILDI ALLA. :kiiver:

Viimati muutis hanna, 22.10.2007 0:02, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.10.2007 21:50 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Tõesti sa rikud autoriõigusi, aga vähemalt kõik näevad :myyr: "ja tõde pääseb valitsema.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.10.2007 21:57 
Eemal
moderaator
Kasutaja avatar

Minu arvates see abivahend soonib ja häirib hobuse loomulikku liikumist, tehke mis tahate. Aga kui see on igati aktsepteeritav meetod muidu, siis jumal sellega. :porgand:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.10.2007 23:03 
Eemal
kasutaja

Olgu veel öeldud, et tegu ei ole kaelapikendajaga ega ka kaela kangutamisega, tundub, et sellest on teil tõsiselt raske aru saada :roll: Samuti jääb kommentaaridest mulje nagu oleks kumm koguaeg hobusel peal, võtke teadmiseks - ei ole! Ka ei ole sellega põhjustatud hobusele ei vaimset ega füüsilist valu, ei ole tal soonitud kohti ega valulikke piirkondi, kumm on max pikkusega. Ja täidab ta vaid üht otstarvet - takistada hobusel liigselt innustuda peaga vehkimisest. Olgu veel öeldud, et kumm läheb peale kui seda tõsti vaja on, kui hobune kontrollimatult peaga vehib ja siis ka vaid mõneks minutiks kuni hobune on suutnud rahuneda ja lõdvestuda, seejärel toimub kummi eemaldamine. Jah, tõesti, üldsus ei kasuta vb kummi sedasi ja ärgu kasutagu, aga selle hobuse puhul see töötab.
Vb kasutad kummi esimesel korral, vb ka teisel korde korral, aga sellega ka asi piirdub, oled loomale selgeks teinud, et peaga vehkimine ei ole soovitud tegevus. Mainin ka seda, et peaga vehkimine on vaid eelmäng järgnevale. Kuidas teile meeldiks näha oma neljajalgset pikali maas sadulaga üle selja rullumas, sest kaotas end püsti ajades tasakaalu. Vot just nii juhtubki, kui lasta sel hobusel peaga vehkida.
Mainin igaks juhuks ka seda, et tegu on 7 aastase ratsastamata märaga ja hoolimata sellest, kui vale kõik asi siinsele rahvale tundub ja kui julmalt looma arvatakse koheldatavat, jookseb see sama hobune ikka ja jälle inimesele rõõmsalt vastu, olgu sel päitsed või piits käes.
Ilmselt sai nüüd jälle palju õli tulle visatud ja vb ei osanud ma asja õieti lahti seletada, vb peaks siis terve ajaloo ära rääkima, aga see selleks. :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.10.2007 0:43 
Eemal
admin

Njah, kui selliseid "mittestandardseid" juhtumid üldse avalikult käsitleda (ja piltide fotoalbumisse riputamine seda on), mis on iseenesest väga tervitatav, siis peakski alati eelloo ära rääkima. Ma arvan, et see oleks siin paljudele huvitav ning vajalik.

(Võtame kasvõi lähiajaloost raxeli ennast hammustavat pooltäkku - kui me oleks - näiteks - ainult näinud pilte katkiste külgedega boksi kinniseotud paanikas hobusest, oleks reaktsioon ka teine olnud.)

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.10.2007 8:34 
Eemal
foorumi toetaja 2014
Kasutaja avatar

Walhalla kirjutas:
Minu arvates see abivahend soonib ja häirib hobuse loomulikku liikumist, tehke mis tahate. Aga kui see on igati aktsepteeritav meetod muidu, siis jumal sellega. :porgand:

Mina kritiseerin sel meetodil, et hobune ei saa ETTE sirutada, vaid ainult alla - nagu enamvähem köik nende vahenditega.

Vanasti kasutati külgratsmed. Ja ENNEM tehti soojendus ilma, et hobune lödvestunud ja ülejou natuke välja jooksnud. Kui hobune ette-alla sirutas, siis oli näha, et ta lödvestab. Jumal, kui pikk möni hobune oli...

Tänapäeval on ainult tähtis, et hobune kringlis. Mitu firmad müüvad oma kringli-vahendid ja reklaamivad seda veel loomakaitse-imidziga. Olgu. Aga mina leian ikkagi: abiratsmed on abituvahendid.

Ute

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.06.2008 16:53 
Eemal
ajab mullikesi
Kasutaja avatar

Ütlen ka siis sõna sekka :D
Olen Utega täiesti nõus, et tänapäeval ongi nii et peasi, et opa nn. kringlis on. On palju olulisimaid asju kui see

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19.06.2008 8:29 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

hm, -Eva-, palun vaata enne ka eelmise postituse kuupäeva, kui kirjutama hakkad.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.07.2008 21:37 
Eemal
kasutaja
Kasutaja avatar

Kuna siin teemas on juba sellistest imevidinatest juttu, siis ei hakka eraldi tegema vaid küsiks pildil oleva "süsteemi" vajalikkuse ja otstarbe kohta. Mitte ei saa pihta milleks sellist asja vaja :roll:

http://perlinoqhlova.deviantart.com/art ... d-91339912

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: